Filozofia naszej pracy
Podczas naszej pracy nie chcemy używać banalnych stwierdzeń typu „projektowanie jest naszą pasją i oddajemy się temu bez reszty”. Tego typu frazesy z chęcią oddajemy naszej konkurencji . Z pewnością lubimy to co robimy, jesteśmy w tym nieźli, ale czasem mamy tego serdecznie dość.
Jak myślimy? Otóż wiemy, że dla naszych klientów liczą się 3 podstawowe kwestie:
Koszty projektu konstrukcji w ogólnych kosztach inwestycji stanowią bardzo niewielki procent wynoszący zwykle ok 0.8 – 1.2% wszystkich kosztów. W naszej pracy staramy się stosować takie rozwiązania konstrukcyjne, które spowodują redukcję ilości materiałów przy całkowitym braku zwiększenia kosztów poniesionych na robociznę. Używamy rozwiązań sprawdzonych, z powodzeniem używanych na rynku niemieckim, które dają dużo szersze możliwości kształtowania konstrukcji niestandardowych bez zmniejszenia stopnia jej bezpieczeństwa.
Nasza usługa z pewnością nie jest tą najtańszą na rynku, ale jej efekt gwarantuje uzyskanie rozwiązań ekonomicznych, a sama jakość dokumentacji w znacznym stopniu eliminuje ewentualne błędy wynikające z braku czytelności i klarowności.
Mamy doskonałą świadomość, iż w całym procesie inwestycyjnym czas realizacji odgrywa rolę kluczową. Inwestycja musi powstać szybko, aby tak samo szybko mogła zacząć przynosić zyski Inwestorowi. Proste i logiczne. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby zawsze sprostać napiętym terminom dostarczenia dokumentacji konstrukcyjnej. Jeśli zachodzi taka potrzeba, jesteśmy gotowi poświęcić nasz czas wolny, po to żeby możliwe było jak najszybsze dostarczenie dokumentacji.
Oczywiście jak w każdym biurze projektowym istnieją sytuacje ekstremalne, w których nie jesteśmy w stanie dostarczyć dokumentacji w wyznaczonym dniu. Jednakże w takich sytuacjach zawsze, z odpowiednim wyprzedzeniem informujemy o tym naszego klienta.
Podejmując współpracę z klientem każdorazowo w naszym rozumieniu przystępujemy do pewnego rodzaju niepisanej umowy, która zakłada, że obie strony obdarzają się zaufaniem. Klient ufa nam, że wykonamy naszą pracę profesjonalnie oraz z należytą starannością (jakością) my ufamy Klientowi, że za naszą pracę otrzymamy wszelkie niezbędne dane oraz zapłatę za wykonaną usługę.
Zdarzają się jednak sytuacje, w których nasi inżynierowie popełniają błędy. My jako biuro konstrukcyjne nie mamy większego problemu z przyznawaniem się do tych błędów oraz ich natychmiastowym naprawieniem (jeśli błąd jest po naszej stronie). Nigdy nie staramy się zrzucać odpowiedzialności na inne strony procesu inwestycyjnego, jeśli wina leży po naszej stronie.
Metodologia naszej pracy
Każde nowe zadanie podlega indywidualnej ocenie oraz warunkom brzegowym. Dlatego przed rozpoczęciem jakiejkolwiek pracy przy projekcie, staramy się dokładnie wysłuchać próśb oraz życzeń naszych klientów, tak aby w pełni profesjonalnie sprostać wymaganiom.
W dalszym kroku zespół przydzielony do zadania spotyka się, aby omówić podstawowe założenia projektu, przeanalizować różne możliwości rozwiązania problemu (w szczególności te, które spowodują lepszy wynik ekonomiczny inwestycji). Tylko wysokiej jakości proces planowania, który znajduje odzwierciedlenie w indywidualnych dyskusjach koordynacyjnych ze wszystkimi uczestnikami, może prowadzić do optymalizacji procesu projektowego.
W naszym słowniku nie istnieje zwrot „nie da się”. Zawsze się da. Pytaniem podstawowym jest jednak skutek ekonomiczny. W projektowaniu istnieją zawsze różne warianty podejść i rozwiązań problemu. Każde z nich potrafimy uzasadnić wskazując jednocześnie rozwiązanie najlepsze, z punku widzenia oczekiwań klienta.
Oprogramowanie
W naszej pracy staramy się używać najnowszych narzędzi dostępnych na rynku. Jesteśmy nastawieni na wielozadaniowość oraz szerokie spektrum usług. W codziennej pracy używamy następującego oprogramowania:
Wiemy, że ekonomicznie i bezpiecznie zaprojektowana konstrukcja znajduje swoje podstawy w obliczeniach. W naszej pracy używamy topowego oprogramowania takiego jak:
Dysponujemy również oprogramowaniem pomocniczym oraz własnymi arkuszami kalkulacyjnymi, które pozwalają na szybkie sprawdzenie szczególnych miejsc konstrukcji.
Jesteśmy ogromnymi zwolennikami technologii BIM. Technologia ta pozwala m.in. na zamodelowanie kompletnej konstrukcji budynku, błyskawiczne zestawienie niezbędnych materiałów konstrukcyjnych oraz wyeliminowanie większości błędów wynikających z nieumiejętnego odczytania dokumentacji płaskiej (w szczególności przy skomplikowanej geometrii budynku).
Proces tworzenia rysunków szalunkowych odbywa się u nas przy pomocy:
Aby zachować najwyższą jakość dokumentacji zbrojeniowej, używamy specjalistycznych programów, dedykowanych temu zagadnieniu.
Dokumentacja
Poniżej przedstawiamy przykłady naszej dokumentacji rysunkowej (rysunki szalunkowe i zbrojeniowe). Na życzenie jesteśmy również w stanie udostępnić Państwu przykłady raportów statycznych.
Woźnicza 37,
54-313 Wrocław
+48 501 398 832
biuro@biuro-swp.pl